Skip to main content

Dlaczego warto kupić komplet stolarki otworowej do nowego domu u jednego dostawcy?

Każdy, kto zdecyduje się na budowę własnego domu, musi podjąć szereg decyzji. Jedna z nich dotyczy zakupu stolarki otworowej. Nie jest to kwestia błaha — może ona rzutować na komfort użytkowania budynku, na jego wygląd oraz na koszty, jakie poniesie właściciel w związku z jego eksploatacją. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zamówienie wszystkich okien i drzwi w jednej firmie. Jakie korzyści można uzyskać dzięki takiemu rozwiązaniu?

Jak zakup okien i drzwi u jednego producenta wpłynie na estetykę domu?

Najważniejszą zaletą zakupu stolarki budowlanej u jednego dostawcy jest możliwość zapewnienia domostwu estetycznego wyglądu. Wynika to z prostego faktu: okna i drzwi, nabyte w ten sposób, będą utrzymane w tym samym stylu. Dotyczyć to będzie nawet detali wykończeniowych oraz odcienia wybranej kolorystyki. Pozwoli to osiągnąć harmonijny wygląd budynku — żaden z elementów nie będzie odstawał od przyjętego wzorca.

Jeden dostawca — szybsze tempo robót

Zakup stolarki otworowej u jednego producenta ułatwia też prace ekipom budowlanym. Jest to efekt:

 • spójności technologicznej — okna i drzwi, wykonane w jednym zakładzie, wykorzystują podobne rozwiązania, co czyni ich montaż prostszym;
 • możliwości lepszego skoordynowania przebiegu robót na placu budowy (ograniczona zostanie liczba dostawców, których działania trzeba zsynchronizować).

Prace wykonywane będą dzięki temu znacznie szybciej.

Dlaczego zakup stolarki w jednej firmie jest wygodny?

Zakup stolarki jest też po prostu łatwiejszy, jeżeli inwestor zdecyduje się na jednego tylko dostawcę. Jest to widoczne:

 • na etapie planowania i składania zamówień (wystarczy odwiedzić jeden salon);
 • na etapie budowy — jak wspomniano wyżej, koordynacja dostaw jest ułatwiona, jeżeli zapewnia je pojedynczy podmiot;
 • na etapie użytkowania — w razie wystąpienia awarii nie trzeba zastanawiać się, do kogo należy zgłosić się z reklamacją.

W trakcie eksploatacji stolarki, zakupionej w jednej firmie, łatwo również rozwiązać ewentualne problemy techniczne — zawsze wiadomo, kto dostarczy odpowiednią dokumentację.

Na jakie korzyści można liczyć przy zakupie okien i drzwi u jednego dostawcy?

Nie należy również zapominać o kwestiach finansowych — kupując komplet stolarki budowlanej od jednej firmy, można zwykle liczyć na duże zniżki. Wielu producentów oferuje również inne benefity, mające zachęcić potencjalnych klientów do składania kompleksowych zamówień. Najczęściej są nimi:

 • bezpłatna dostawa i montaż,
 • wydłużony okres gwarancji.

Zakup kompletu stolarki otworowej w jednej firmie nie tylko daje więc oszczędności, lecz również może podnieść komfort użytkowania domu, zapewniając mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo.

Zobacz nasze dotychczasowe realizacje stolarki otworowej

Zakup kompletu stolarki u jednego dostawcy — kwestia jakości

Zamawiając okna i drzwi u jednego dostawcy, można liczyć również na wysoką jakość. Oczywiście dotyczy to jedynie sytuacji, gdy klient zdecyduje się na zakup w renomowanym przedsiębiorstwie, takim jak Op Invest. Firma nasza nie tylko może pochwalić się długą historią — co samo w sobie świadczy o naszym profesjonalizmie i wadze, jaką przywiązujemy do jakości — lecz również współpracuje z producentami, którzy oferują najwyższy standard wykonania stolarki. W Op Invest nabędziecie Państwo między innymi:

 • okna,
 • drzwi,
 • rolety zewnętrzne,
 • osłony wewnętrzne,
 • bramy garażowe.

Nasza firma gwarantuje przy tym fachowe doradztwo na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Przejdź TUTAJ, by zapoznać się z
ofertą drzwi, okien bram i osłon od OP Invest!

Dodaj komentarz


Najpopularniejsze artykuły
Drzwi wejściowe z przeszkleniem to rozwiązanie, niosące ze sobą zarówno estetyczne, jak i praktyczne atuty. Aby jednak móc w pełni z nich korzystać, konieczny jest wybór produktów, opartych na wys…
Każdy posiadacz samochodu chciałby zapewne, by jego pojazd służył mu jak najdłużej. Aby tak się stało, konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków garażowania — auto powinno być w jego trakci…
Każdy, kto zdecyduje się na budowę własnego domu, musi podjąć szereg decyzji. Jedna z nich dotyczy zakupu stolarki otworowej. Nie jest to kwestia błaha — może ona rzutować na komfort użytkowania b…